W Polsce nadal rządzą ludzie z PRL

8 lipca 2014, 12:17 · Vertimir

O! Tu kolego poruszyłeś bardzo istotną kwestię i w pełni się z Tobą zgadzam "W strukturach państwa pozostali ci sami ludzie, co za PRLu", to jest racja. Natomiast co do wypowiedzi o korwinistach - jestem sam korwinistą, tylko nie rozumiem zbytnio pojęcia którego użyłeś "Widzę groźny kuc-korwinista" tam w odpowiedzi do kogoś, więc prosiłbym o wytłumaczenie :)

Jestem korwinistą, to prawda, aczkolwiek stawiam na obiektywizm. Jako że KNP jest partią prawicową, to rzeczą oczywistą jest to, że będzie przeciwnością lewicy. Nie powinno to jednak oznaczać tak zwanego "tępienia lewicy" czy w ogóle kogokolwiek, bo wtedy bylibyśmy partią identyczną jak wszystkie inne, a nie liberalną - wolnościową, bo w obecnej Polsce chyba każda z partii działa na zasadzie "Tępimy to, tamto" "Narzucamy to i tamto, bo to jest lepsze" i na zasadach "Decydowania". KNP ma w swoim programie właśnie wolność, w której państwo ma nie narzucać, nie tępić, ale też i zbytnio nie pomagać - ma doprowadzić do takiej sytuacji, by to człowiek umiał sam o siebie zadbać i żeby żył własnymi wyborami (i trzeba mu pozwolić także godnie zarabiać, żeby stworzyć mu możliwość realizowania własnych planów i umiejętności zadbania o samego siebie) - każdy poważny korwinista powiedziałby właśnie w ten sposób, natomiast gdyby posłuchać "korwinistów", którzy opowiadają o tym w jaki sposób decydować za ludzi, to mijają się kompletnie z programem partii i należy wtedy ująć w cudzysłowie ich ten cały korwinizm.

A właśnie, jeszcze jest jedna rzecz. "Zjednoczenie prawicy pod berłem PiS" - moje zdanie jest następujące: Pis to tak naprawdę jedynie udaje prawicę, bo tak w rzeczywistości to prawie nią nie jest, gdyż w programie PiSu prawie na każdej stronie programu poruszane są kwestie "Społeczeństwa" i mnóstwo tam słów "społeczny". To kolejna partia, która sama tworzy sobie problemy tak zwane "Społeczne", bo gdy nie umie się, albo nie chce się zajmować rzeczami wagi państwowej czy finansami - to właśnie tworzy się, najczęściej jakieś bzdurne - problemy społeczne. Zatem to kompletna bzdura, że jest to prawica (choć deklarują się ci pisowcy, że są prawicą!). Co do koalicji: Powtórzę to, co sam p. Korwin-Mikke powiedział w jednym z wywiadów, bo powiedział to dość mądrze i obiektywnie.

Lider KNP mówił, że choć nie wyobraża sobie koalicji z PO, SLD czy PSL to jednak nikogo nie wyklucza. – "Dla dobra Polski mogę zawrzeć koalicję nawet z kanibalami. Polityk się na nic nie obraża i działa tak, jak można najlepiej." "- Chce powiedzieć jasno: dla nas rząd, który odbiera pieniądze Pani, aby dać mnie jest bandytą"

Tak więc również mimo i mojej osobistej niechęci nawet do PiSu, to tak jak już powiedział p. Korwin - nie należy się "obrażać", bo w polityce należy działać i realizować poszczególne punkty programu partii :)

PS. Efekty rządzenia PO widać kolejny raz:

Upadła jedna z największych w Polsce firm budujących mieszkania, a ponad 2,5 tysiąca ludzi, którzy zainwestowali w te mieszkania jakimiś obligacjami, czy wszyscy ci, którzy po prostu mieszkania zakupili - będą musieli spłacać, a nie otrzymają aktu notarialnego i mieszkania mogą im zostać zabrane od tak sobie, po prostu, gdyż nie będą własnością osób, które je opłaciły. Firma upadła. Zbankrutowała. Sąd orzekł, że nie ma ani grosza, by w ogóle cokolwiek i komukolwiek płacić. Nie ma już czego ratować.

Zapraszam do artykułu:

http://finanse.wp.pl/kat,1033747,title,Gant-Najwieksza-upadlosc-w-historii-branzy-deweloperskiej,wid,16739453,wiadomosc.html

Proszę państwa, czas coś zmienić - weźmy sobie na poważnie naszą sytuację, zapewne większość tutaj na forum to młodzi ludzie - musimy więc budować sobie przyszłość, bo to my będziemy w niej żyć, kiedy odejdą wszyscy ci marni politycy i starsi wyborcy.

0 △|▽


  Komentarze (9):


  Woodrow Wilson
  8 lipca 2014, 14:02

  Prawica = konserwatyzm

  Lewica = liberalizm

  Taki panuje podział na scenie politycznej, dotyczy to głównie kwestii społecznych; nigdy nie funkcjonował podział ze względu na stosunek do gospodarki. Tak, PiS jest prawicą. Według ogólnie przyjętego kryterium - jest.

  @Vertimir:

  Dopóki PiSem rządzi Kaczyński, partia zostanie taka, jaka jest w tej chwili. Wątpię, żeby cokolwiek się zmieniło i kierownictwo zgodziło się na koalicję z KNP. Jeżeli chadecy wystartują razem z PR i SP, mogą zdobyć całkiem pokaźną ilość miejsc. Dodatkowo, PSL jeszcze się tam wślizgnie i moim skromnym zdaniem nie będą już potrzebować nikogo innego. Wszak z ludowcami nie będą musieli iść na większe kompromisy - co innego z Nową Prawicą.

  Btw interesuje mnie twoje stanowisko dt. leseferyzmu.

  0 △|▽


   Elsi
   8 lipca 2014, 14:10

   Tak to bywa.

   @Dół: Właśnie dobrze trafiłeś.

   /

   0 △|▽


    Szlachcic Placzko
    8 lipca 2014, 14:48

    RAZ SIERPEM, RAZ MŁOTEM!

    Aaaa to nie tu chyba :(

    0 △|▽


     Killeras
     8 lipca 2014, 14:51

     Według tych kryterium PO też jest prawicą.

     @Vertimir:

     Firma deweloperska to nie firma budowlana, oni sprzedają mieszkania, czyli są pośrednikami, a do tego źle sobie pokopiowałeś i wyszło, że kupili i nie dostali aktów notarialnych, a tak naprawdę tylko część nie dostała.

     @Greil:

     Jeśli KNP dostanie ponad 10% to PiS będzie musiał robić koalicję z nimi, albo z pozostałymi małymi partiami razem wziętymi.

     0 △|▽


      Woodrow Wilson
      8 lipca 2014, 15:31

      PO jest partią centrową, można to wyczytać na jej stronie ; )

      @Greil:

      Jeśli KNP dostanie ponad 10% to PiS będzie musiał robić koalicję z nimi, albo z pozostałymi małymi partiami razem wziętymi.

      Doprawdy? Niech PiS z tymi odłamami (SP i PRJG) zdobędą w granicach 37%, a ludowcy w granicach 9%, jak ostatnio. Spokojnie powinno dać im to większość. Do czego dążę - Kaczyński może, ale nie musi robić koalicji z NP "bo tak".

      Zresztą do sejmu nie wejdą żadne mniejsze partie, tylko: PiS, PO, KNP, SLD, PSL.

      0 △|▽


       Killeras
       8 lipca 2014, 15:35

       37+9 to się nie sumuje do 51.

       0 △|▽


        Woodrow Wilson
        8 lipca 2014, 15:38

        Noms, w 2011 POPSL zdobyło podobny wynik, a jednak mieli większość. Pewnie jest to sprawa jakiegoś magicznego sposobu przeliczania poparcia na miejsca w sejmie. Cóż.

        Idąc twoim tokiem myślenia - 37+10 nadal nam nie daje większości ; )

        0 △|▽


         Killeras
         8 lipca 2014, 15:47

         Jakby mieli 51% to teoretycznie można by zmieniać wszystko? Teraz muszą chyba oglądać się na to czy ktoś z pozostałych posłów ich poprze.

         0 △|▽


          Vertimir
          8 lipca 2014, 17:06

          Według mnie PiS byłby w stanie utworzyć koalicję z KNP, w momencie gdy zaszłaby taka potrzeba. Nie zapominajmy, że z kimś tą koalicję zawrzeć musi, a KNP jest najliczniejszą prawicą zaraz po PiS. Nie została jednoznacznie wykluczona taka możliwość.

          @Killeras:

          Fakt, pomyłka z mojej strony. To firma deweloperska, pomyliło mi się.

          @Greil:

          Jak to, lewica liberalna? Nie zgodzę się. Lewica opiera się prędzej na socjalizmie niż kapitalizmie. Patent na liberalizm to ma KNP (prawicowa partia), zresztą, jest to partia zarówno konserwatywna jak i liberalna, z naciskiem na liberalizm

          0 △|▽