Korwin - Mikke, a niepełnosprawni

10 lipca 2014, 22:23 · Jose de Tuasi

Nauczcie się słuchać albo chodźcie na zajęcia z logiki ;_;

1. Nie powiedział, że Hitler nie wiedział o Holokauście, tylko że nie ma dowodów na to, że mógł wiedzieć.

2. Rzecz o niepełnosprawnych to już będzie trochę dłuższa wypowiedź.

Mianowicie prezes Korwin-Mikke porównał to do kobiety z pryszczem - kobieta taka się wstydzi pryszcza i stara się nie wychodzić z domu, aczkolwiek nie zamyka się na świat i wychodzi z domu. Tak samo jest z inwalidami. Część w pełni akceptuje swoją wadę i spokojnie żyją. I bardzo dobrze. Jeśli chodzi o telewizję, to podam analogiczny przykład. Powiedz mi: chcesz schudnąć (nie twierdzę, że jesteś gruby, tylko podaję przykład). Na kanale 1 masz wysportowanego mężczyznę, który mówi Ci, jak masz ćwiczyć a na drugim człowieka otyłego, który też mówi o chudnięciu. Którego będziesz oglądał?

I tu dochodzi druga rzecz: natura człowieka. Nie będę tego wyjaśniał, ale przytoczę wyniki badań. Mianowicie, brytyjscy naukowcy (nie znam nazwy tych, co to badali) zrobili badania na ludziach niepełnosprawnych. Mieli oni pracować nad sobą i nad rehabilitacją. Jedni brali przykład z innych niepełnosprawnych a drudzy z ludzi zdrowych. Kto miał lepsze wyniki? No właśnie ci drudzy. Ponieważ oni walczyli. Znaleźli swój autorytet i ciężko pracowali nad sobą, by być tacy jak oni. Tak jak prawdziwy wierzący stara się być jak najlepszy, stara się upodobniać Bogu.

Sama para-olimpiada sportem nie jest - to zawody. Cięższe, niż uprawianie normalnego sportu. Niepełnosprawnym za to należy się szacunek. Ale nie promowanie. Można oczywiście pokazywać to publicznie, ale nie promować. Promować trzeba autorytety, aby człowiek do nich dążył.

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno.

0 △|▽


  Komentarze (4):


  Woodrow Wilson
  11 lipca 2014, 10:30

  Przytoczę wyniki badań. Mianowicie, amerykańscy naukowcy (nie znam nazwy tych, co to badali) robili badania na ludziach niepełnosprawnych. Mieli oni pracować nad sobą i nad rehabilitacją. Jedni słuchali postulatów ludzi prawicowych, a drudzy ludzi zdrowych. Kto miał lepsze wyniki? No właśnie ci drudzy.

  Jeżeli już powołujesz się na jakieś badania, to byłoby fajnie chociaż przytoczyć jakiś dowód - pdf, czy coś. Na takie wymyślone argumenty kłóciliśmy się mając 6-10 lat.

  0 △|▽


   Killeras
   11 lipca 2014, 10:45

   Generalnie nie mam nic od niepełnosprawnych, ale denerwują mnie osoby pokroju Jasia Meli, tak ma już chyba 30 lat, ale dalej tak o nim mówią. Koleś był idiotą, bo jak można nazwać kogoś kto wchodzi do stacji transformatorowej i to podczas deszczu? Za swoją głupotę zapłacił kalectwem i pewnie na tym by się skończyła jego historia, ale biedną poszkodowaną ofiarą zainteresowały się media i w końcu sąd przyznał mu odszkodowanie za to, że jest idiotą(w ten sposób spora część ludzi w naszym kraju powinna spać na forsie z tytułu bycia idiotą). No i zaczęła się jego wielka "walka" z kalectwem. Tylko dlaczego nie zajął się czymś co może robić osoba bez łapy i kulasa? No nie wiem mógłby tworzyć sztukę lub zająć się czymś do czego nie potrzeba mu kończyn, ale nie on musiał walczyć ze swoim kalectwem i zacząć chodzić na wyprawy. Jeszcze pół biedy, gdyby tam chodził sam i gdzieś padł i byłby spokój, ale nie on chodził z ekipą, która go tam ciągnęła na siłę. Tak jak ludzie wchodzą na M. Everest. Przecież tam szerpowie wciągną każdego i wejście tam to żaden wyczyn tylko trzeba mieć "hajs".

   W skrócie. Kalecy powinni się zająć tym co może zrobić kaleka, a nie starać się na siłę, forsując swój organizm zajmować się tym co do reszty niszczy ich zdrowie, bo zawodowy do tego prowadzi.

   @Elsi:

   Solidarność za czasów PRLu i dzisiejsza to coś całkiem innego. Część ich starych poglądów ocierało się nawet o anarchie. Na samym początku Solidarność nie chciała kapitalizmu i wolnego rynku tylko właśnie coś na kształt samorządnych wspólnot robotniczych.

   "mówił J. Kuroń podczas I Zjazdu „Solidarności”:

   Trzeba budować nową organizację do rządzenia, ale nie ma to być partia, lecz ruch samorządów, który będzie organizację do rządzenia gospodarką, przedsiębiorstwem, regionem. Walka o samorząd musi stać się dla nas podstawową walką"

   Teraz Solidarność tworzy związki zawodowe, które bardziej szkodzą niż pomagają pracownikom i odeszła od swoich starych ideałów.

   0 △|▽


    Lilawir
    11 lipca 2014, 11:09

    "Teraz Solidarność tworzy związki zawodowe, które bardziej szkodzą niż pomagają pracownikom i odeszła od swoich starych ideałów."

    Sorry, teraz już nie ma Solidarności.

    0 △|▽


     Jose de Tuasi
     11 lipca 2014, 11:49

     Program oglądałem bodajże na Discovery rok czy dwa lata temu. Nie dziw się, że nie pamiętam nazwy. Jak chcesz to sobie poszukaj w Internecie tych badań.

     Chciałbym natomiast, byś odpowiedział choć raz sensownie na moją wypowiedź. Bo ilekroć skontruję Twój post Ty zmieniasz temat.

     Czekam na dalsze wypowiedzi Korwin-Mikkego, które rzekomo ten powiedział.

     @Killeras:

     Nie znam sprawy tego gościa, ale to co czytam mnie nie dziwi. W tym państwie faktycznie promuje się idiotów, nic dziwnego.

     0 △|▽