Konserwatywny liberalizm

8 lipca 2014, 17:40 · Józef K

Istnieje coś takiego jak KONSERWATYWNY LIBERALIZM. KNP prezentuje właśnie taką postawę. Lewica to wypaczony liberalizm - bo w ogóle liberalizm to była filozofia, a teraz polega to na tym, że "my dbamy o człowieka, a tamci chcą żebyście zdychali z głodu". Bo oczywiście prawica jest nieludzką kastą, która chce wycyckać wszystkich.

Co do koalicji - PiS nie ma szans na koalicję z KNP. To PiS siał ferment mówiąc, że myślą o możliwej koalicji z KNP, ale zarówno JKM jak i Dziambor od razu powiedzieli, że ze względu na plan gospodarczy i ideologię nie zamierzają nawet o tym myśleć. PiS w zasadzie tak jakby obniża tym loty KNP, dlatego tak źle się z tym czują prezes i wiceprezes KNP.

Obecnie jedyna koalicja w sferze możliwości to PO-SLD-PSL albo PiS-SLD-PSL. Bardziej to drugie.

0 △|▽


  Komentarze (10):


  Woodrow Wilson
  8 lipca 2014, 18:56

  Jak to, lewica liberalna? Nie zgodzę się. Lewica opiera się prędzej na socjalizmie niż kapitalizmie. Patent na liberalizm to ma KNP (prawicowa partia), zresztą, jest to partia zarówno konserwatywna jak i liberalna, z naciskiem na liberalizm

  Uparcie powtarzam, że ciągle mówię o podziale ze względu na stosunek do kwestii społecznych. Chociażby aborcja i eutanazja.

  Z całym szacunkiem, KNP nie ma żadnego patentu na liberalizm gospodarczy, jest jeszcze kilka partii prezentujących taki pogląd. I owszem, jest to partia konserwatywna w sferze społecznej (poszanowanie tradycji) i liberalna w sferze gospodarczej (wolny rynek).

  Nadal oczekuję na twoje stanowisko w sprawie leseferyzmu.

  @Kijaszek Podbipięta:

  Ano istnieje, co napisałem tutaj wcześniej. I... co w związku z tym?

  A sojusz Pis-SLD jest godny wyśmiania.

  0 △|▽


   Elsi
   8 lipca 2014, 20:51

   Obecnie jedyna koalicja w sferze możliwości to PO-SLD-PSL albo PiS-SLD-PSL. Bardziej to drugie.

   Każda z tych możliwości jest bezsensu... Tak samo jak głupie domysły koalicji, kościelnej partii moherów ( czyt. PiS. ) z *pseudo* lewicowymi. Prostym przykładem jest sam pogrzeb gen. Jaruzelskiego. Szanowny premier PiS podjudzał ludzi aby blokowali marsz. No, no [...] Czym zaś niby były prezydent RP zasłużył sobie na pochówek na Wawelu? Niczym, ale mniejsza o to. Sam ten fakt, pokazuje różnice między tymi dwoma partiami i głupotę waszych domysłów. Więc nie ma najmniejszego sensu wymyślania "KOALICJI".

   0 △|▽


    Józef K
    8 lipca 2014, 21:43

    Linia PiS-SLD jest ciężka, ale gospodarczo są blisko. PiS-PSL to pewniak.

    0 △|▽


     Vilgefoortz
     8 lipca 2014, 21:47

     Świętej pamięci prezydent. Trochę szacunka.

     0 △|▽


      Elsi
      8 lipca 2014, 22:20

      Świętej pamięci prezydent. Trochę szacunka.

      Bo taka prawda czym zasłużył ;-) ? Odnośnie szacunku mam go, ale czy każdy ma do Generała Jaruzelskiego? Główna część demonstrantów na Jego pogrzebie to byli ludzie w przedziale wiekowym 20-30 lat ( PiS'owskie BOJÓWKI ) . Którzy z komuną nie mieli w ogóle do czynienia, a rzucają hasłami 25 lat wolności, sprzedał Polskę [...] Aktualni politycy wcale nie wyprzedają nas Niemcom ;) Zresztą niedawno podniecały się tym media i wypowiadali "eksperci". I co masz z tej wolności? Najniższą krajową, brak pracy po studiach? Przedtem przynajmniej ludzie mieli pracę, darmową edukację, mieszkania. Problem był jedynie z towarem w sklepach. Zresztą nie robi to zbytniej różnicy. Wcześniej ludzie mieli pieniądze, a nie było towarów. Teraz jest odwrotnie.

      0 △|▽


       Vilgefoortz
       8 lipca 2014, 22:53

       Nie mam szacunku do Jaruzelskiegiego. Nie lubię rusków. Zdrajca i tyle.

       A co do Ś.P prezydenta to jednak walczył o dobro Polski. Może mi powiesz, że to wina Ś.P prezydenta Kaczyńskiego, że obecne władze za nic mają Polaków? Obwiniasz władzę sprzed 7 lat o ten syf w Polsce? Sytuacja w Polsce jest taka jaka jest, bo Polacy nie potrafią odciągnąć zdrajców i złodziej koryta.

       0 △|▽


        Sjegvar
        8 lipca 2014, 23:13

        Jaruzelski wyczuł okazję do uniezależnienia się od ZSRR, ale po prostu był nieudacznikiem i mu się to nie udało poprzez stan wojenny. Więc jak już to kompletny nieudacznik, a nie zdrajca. :D

        @up

        Parę lat temu przy korycie było PiS. Ba! To PiS wprowadziło nas do tego europejskiego burdelu (czyt. zakorzeniało Polskę po referendum w tym bagnie).

        @Kijaszek

        Korwin wypowiadał się bodajże w "Najwyższy Czas!", że gdyby to KNP zajęło się gospodarką w takiej koalicji z PiS, to mogłoby do owej dojść. Ale jak wiemy, nierealne żeby Kaczyński się na to zgodził. W końcu, z czego miałby wtedy kraść.

        COŚ NA BIEŻĄCO ZE ŚWIATA

        Jak myślicie, czy ludzie spowrotem wyjdą na ulice jak Brazylia odpadnie? Wrócili ze strajków jak mundial się zaczął, dla nich futbol jest wyznaniem.

        0 △|▽


         Jose de Tuasi
         8 lipca 2014, 23:55

         Wedle przyjętego kryterium ślimak jest rybą. Zgodzisz się z tym?

         Nie. Kiedy dzieli się na prawicę i lewicę (choć ten podział jest mocno rozmyty) trzeba dodać drugą oś. Pod względem gospodarczym PiS to tacy sami socjaliści jak PO. Tylko tyle, że pobożni.

         Jeśli chcemy jakoś partię określić, to trzeba zdefiniować ją na obu osiach. Prawica jest wtedy, kiedy dana partia jest po prawej stronie na obu osiach.

         0 △|▽


          Elsi
          8 lipca 2014, 23:55

          Jaruzelski wyczuł okazję do uniezależnienia się od ZSRR, ale po prostu był nieudacznikiem i mu się to nie udało poprzez stan wojenny. Więc jak już to kompletny nieudacznik, a nie zdrajca

          @Hadesis:

          A co do Ś.P prezydenta to jednak walczył o dobro Polski.

          No właśnie. Obaj chcieli dobrze dla kraju, ale OBYDWU się nie udało. Czyli idąc tym tokiem rozumowania Ś.P prezydenta też powinniśmy nazwać "zdrajcą/nieudacznikiem"? Bo jak to napisał Sjegvar nie udało się? Nie sądzę...

          Na temat słuszności wprowadzenia stanu wojennego, można wiele dyskutować. Z jednej strony był on niezgodny z Konstytucją, zaś z drugiej groziła wojna domowa.

          0 △|▽


           Jose de Tuasi
           9 lipca 2014, 00:09

           Jeśli chodzi o Jaruzelskiego, to osobiście uważam, iż stan wojenny był konieczny, gdyż istniała możliwość najazdu Rosji. Czy najechaliby czy nie - teraz można już tylko gdybać :)

           @Hadesis:

           @Elsi:

           Nie jestem fanem byłego prezydenta, aczkolwiek podobał mi się jego gest, kiedy pokazał Niemcom kosztorys odbudowy Warszawy, kiedy Niemcy chcieli odszkodowań. Zdarzały mu się też pomyłki ("Witam państwa na tej sali" - w plenerze), ale tylko ten się nie myli co nic nie robi.

           0 △|▽