Kongres Nowej Prawicy

5 lipca 2014, 00:12 · Vertimir

No witam serdecznie, to może i ja zacznę się coś "politycznie udzielać", z racji takiego tematu ;)

Fajnie, że powstała taka inicjatywa, zawsze to można sobie podyskutować, a zapewne będzie tu dominowało KNP/ruch narodowy (zgaduję), więc jestem wśród swoich. :)

Osobiście popieram KNP, bo jestem za partią radykalną ale do tego stopnia, że będzie to racjonalne i znośne, natomiast ruch narodowy, nie wiem czemu, ale wydaje mi się o wiele bardziej radykalny, co jakoś obniża moje zaufanie do niego, w szczególności do wypowiedzi czołowych polityków tej partii, jak np. p. Winnicki czy p. Bosak. Mają wiedzę, to trza przyznać, wiedza jest i ambicje są, ale nie mają mojego zaufania tak dużego jak p. Korwin i partia KNP.

Widziałem, że gdzieś tu się przewinął temat UE powyżej, hm.

Mam nadzieję, że w kwestii Unii zdanie mamy wszyscy podobne: Unia jest zła, jest dla skończonych biedaków, którzy jako że są biedni, nie umieją się bogacić i sprowadzają na dno siebie i innych. To ciekawe, że najbogatsze państwa Europy i świata [czyli właśnie głównie europejskie] nie należą do Unii, jak księstwo Luksemburg, Monako, tam bodajże Belgia. Jedyną unią, która nie ciągnie na dno jest skromna Unia Beneluksu - to jest Belgia, Holandia i Luksemburg. Współpracują gospodarczo i nie ciągną siebie nawzajem na dno.

Jestem przeciwnikiem wszelkich pożyczek, a UE jako że pożycza pieniądze (bo chce "pomóc"), to nie wie, że te pieniądze są bezmyślnie marnowane, bo władcy, którzy są biedni i w biedotę zdołali popaść, nie wiedzą jak wydać pieniądze, by być bogatym. Gdyby zaszczepioną mieli w sobie myśl, że nikt kompletnie im nie pomoże, to żeby ich państwa tych biedaków nie upadły, musieliby znaleźć sami sposoby na zarabianie. Zasada "Nie dawaj wędkarzowi ryby, tylko wędkę." :)

Dlaczego wybrałem KNP?

Ponieważ jestem przeciwnikiem demokracji takiej, jaka jest w stanie obecnym i jestem zwolennikiem monarchii, choćby konstytucyjnej. Monarchia istnieje np. w Danii - tam ponad 70% ludzi dosłownie nie wyobraża sobie innego system niż właśnie panowanie nad nimi królowej/króla, bo są z tego powodu po prostu szczęśliwi i żyją w dobrobycie. Podobnie Holandia, Belgia, no Luksemburg to akurat księstwo, ale nikt tam nie narzeka i żyje im się świetnie. Jedne z najbogatszych państw świata, w dodatku ich dbałość o tradycję nazywaną "monarchią" też dobrze o nich świadczy :)

Na zakończenie posta, pytanie do Was:

Co sądzicie o monarchii? Za jakim systemem się opowiadacie? Lubicie demokrację? :P

PS. W kwestii Ukrainy: Wolałbym osobiście mieć nadal ukrainę u boku aniżeli Rosję, ale poza gustami w kwestiach politycznych pozostaję obiektywny. Myślę, że to dobrze, że wybrano nowego prezydenta ukrainy i że jest nim Poroszenko. To dobrze również, że podpisał umowy stowarzyszeniowe z Unią Europejską i być może niedługo będą w UE już oficjalnie. Ludzie tego właśnie pragnęli i przez niepodpisanie umowy z UE rozpoczęły się bitwy. Powinni poczuć co znaczy UE i po latach ocenić, czy zmieni się coś na lepsze czy gorsze, a jeśli na gorsze, to zapewne im się znudzi i będą z nią walczyć, tak jak Polska - Ruch Narodowy, KNP - partie uniosceptyczne (jeżeli z uniosceptycyzmem wobec ruchu narodowego się pomyliłem to mnie poprawcie), Francja - Front Narodowy Marine le Pen, Wielka Brytania - UKIP, pan Farage naczelny krzykacz uniosceptyczny w PE :D Tak że ten, po latach istnienia UE, ludzie się nią po prostu nudzą. To jest domena rozwoju. Był komunizm, wpierw jedni kpili i śmiali się z ludzi nastawionych wrogo komunizmowi, potem powstał ruch solidarnościowy, komunizm obalono. Dziś mamy demokrację, zaczęto się nią nudzić, więc wymyślono UE by mieć większą władzę. Obecnie mówi się, że Europa jest pod zaborami unii, tak więc nudzi się nam również UE, a gdy i jej się pozbędziemy, bo taka kolej rzeczy, będzie trzeba zamienić myślę też demokrację na monarchię i oddać więcej władzy jednemu władzy, bo w tej chwili prezydent nie ma tej władzy prawie wcale. [Premier już ma chyba więcej]. Tak że niech Ukraina to sama przeżyje, niech miną lata i niech się znudzą. Trzeba dać im szansę poznawczą i czekać na ich rozwój, bo nic od tak sobie nie przychodzi. :)

http://www.youtube.com/watch?v=Y2yOsiLGavM ;)

0 △|▽