III Rzesza musiała upaść

5 lipca 2014, 20:30 · Vertimir

Nie zgodzę się z tym, ponieważ efekt końcowy doprowadził Niemcy do ruiny. Początkowo faktycznie się rozwijali, a ludzie wiwatowali, aczkolwiek nie wiedzieli jeszcze, że wybrali szaleńca. Jego nerwy doprowadziły do autodestrukcji, w nerwach nie potrafił podejmować racjonalnych decyzji, stąd jego przedwczesny atak na ZSRR, pewnych rzeczy też nie przemyślał, bo wszystko było kwestią jego szaleńczych nerwów. Niektórzy mówią nawet, że cierpiał na jakąś chorobę psychiczną. Polecam obejrzeć filmy o jego życiorysie, wszelkie nagrania z jego wystąpień, itp. Zrujnował to, co zdołał rozwinąć. Odniósł klęskę osobistą, klęskę wobec narodu, jak również wymordował masę ludzi. W końcowym efekcie, trudno tu mówić o potędze Niemiec. Choć przyznam faktycznie, że był geniuszem w kwestiach militarnych, taktycznych, dowódczych. Miał wybitną umiejętność manipulowania ludźmi, choćby swoimi współpracownikami, wybitną umiejętność przemawiania i osiągania własnych celów. I nie wychodziło mu, kiedy podejmował decyzje w nerwach. Być może byłby bohaterem, gdyby nie jego klęski i autodestrukcja. Nawet jego współpracownicy się w ostatnim etapie zwrócili przeciwko niemu, chcieli się już go pozbyć, bo zdawali sobie sprawę wreszcie z tego, co robi ich przywódca. Co ciekawe, nie było wtedy możliwe skazanie hitlera przez sąd, gdyż nie było dowodów jego winy. Musieli się go pozbyć, stąd właśnie zamach na niego, który niestety przeżył.

@Kijaszek Podbipięta:

E tam zaraz wszystko, podatki były niższe - jak to mawia p. Korwin, hehe.

@Killeras:

Jak to, twierdzisz, że Ukraińcy mają większy powód do nie lubienia nas, niż my ich? A rzeź wołyńska? To rzecz warta wzięcia pod uwagę.

@Killeras:

Ano z tym OFE to tak to właśnie jest, dlatego ja to już osobiście wolałbym sobie sam pieniądze odkładać, niż opłacać urzędników i jeszcze słyszeć, że tych pieniędzy potem nie będzie, bo rząd pokrywa raz taką dziurę budżetową, a raz inną, że pieniądze są marnowane, itp. Poza tym, ciekawą kwestią jest też fakt, że po śmierci danej osoby, która nie wykorzystała swej emerytury a pracowała na nią całe życie - pieniądze są zabierane przez państwo i marnowane.

0 △|▽


  Komentarze (6):


  Killeras
  5 lipca 2014, 21:25

  "przedwczesny atak na ZSRR" Wojska rosyjskie stały na granicy czekając na rozkaz do ataku. To że Hitler zaatakował było tak zaskakujące dla Stalina i jego wojsk przygotowanych do ofensywy, a nie do obrony, że wpuścił Wermacht tak głęboko w swoje terytorium i prawie przegrał. W sumie gdyby nie rosyjska zima, która w latach wojny była jeszcze ostrzejsza niż zwykle, nie wiadomo co by się stało. A i paradoksalnie też sojusznicy III Rzeszy. Wielki marsz na wschód zakończył się przecież po bitwie pod Stalingradem, gdzie wojska ZSRR otoczyły Niemców w mieście tylko dlatego, że flanek Niemców bronili dzielni Włosi i Węgrzy, potem wszystko posypało się jak domek z kart. Szczególnie ci pierwsi to ostatnie ofiary losu, którzy za co się nie brali musieli to spaprać. Nie umieli nawet podbić Grecji i oczywiście spadochroniarze Hitlera musieli im pomagać na Krecie...

  A co do samego dowodzenia Hitlera. To było dobre do momentu, gdy nie chciał zebrać sobie miast z ważnymi nazwami jak pokemony. Rozdzielił armie na dwie części i część bawiła się w odcinanie przez dwa lata Leningradu(ale lenin w nazwie, wiec musi być nasze, bo oneone111jednaście ja nie moge), no, a druga tłukła się o każdy kibel w Stalingradzie.

  Ale to nie temat o II wojnie. :CCC

  Rzeź wołyńska była po wydarzeniach z Petrulą i po tym jak zabiliśmy na spółkę z bolszewikami ich małą wiosnę ludów. W sumie to ich wina, bo zamiast się połączyć w jedno państwo to każdy ciągnął w swoją stronę. Mieliśmy dwie Ukrainy w okresie po I wojnie, a jako ciekawostka powstała też mała anarchistyczna ukraińska utopia, gdzie niewielka grupka bawiła się w komunistyczną anarchię na terenie wielkości dzisiejszego województwa.

  0 △|▽


   Jose de Tuasi
   6 lipca 2014, 01:28

   Co do pytania o monarchię:

   Ja sam wolę osobiście dyktaturę republikańską, bardziej nad monarchię.

   Sama monarchia czy dyktatura może być albo dobra albo zła.

   Byli królowie/dyktatorzy dobrzy (np. Napoleon I Bonaparte) i źli (np: Ludwik XVI).

   Największą zaletą monarchii jest strach władców.

   Król musiał dbać o swój naród bo wiedział, że jak będzie źle rządził, to wyjdą po niego i go zabiją. Tak się właśnie stało z Ludwikiem XVI (choć personalnie mi go trochę szkoda, ale to inna bajka).

   0 △|▽


    Fantasmagoria
    6 lipca 2014, 09:00

    Już Ci kiedyś wspominałam o takiej maluteńkiej kwestii jaką jest doktryna reakcyjna. Mamy demokrację i nic tego nie cofnie. Możemy ewentualnie pomyśleć nad czymś nowym, stworzyć inny, lepszy ustrój, ale odmienny of tego, co było. Bo po co zmieniać coś, co jest takie nawet nawet, na coś, co okazało się wadliwe, dlatego zostało zmienione?

    Tak btw. to hej, nie wiedziałam, że jeszcze grasz ^^

    0 △|▽


     Jose de Tuasi
     6 lipca 2014, 11:54

     Ach, nie skojarzyłem Ciebie z początku przez nick xD Rzadko gram, głównie siedzę na forum.

     Wracając do tematu.

     No, ja sądzę, że się da :) Po Rewolucji Francuskiej też mówiono, że "syf" i to, co zrobił Napoleon się nie cofnie, ale monarchia powróciła. Odwieczna walka rewolucji i kontrrewolucji.

     Co do Twojego poprzedniego postu: właśnie populizm jest powodem tego, iż ludzie się nie interesują polityką. Dla większości to, co mówią politycy to czarna magia, dlatego głosują na tych, co obiecują, że pomogą ludziom. Jak to się kończy - niestety widzimy.

     0 △|▽


      Killeras
      6 lipca 2014, 12:57

      Naprawdę uważasz, że teraz monarchia byłaby dobrym wyjściem? W dzisiejszych czasach?

      @Fantasmagoria:

      Co chcesz wymyślić nowego? Jaki system wprowadzić? Popatrz w przeszłość już wszystko było.

      0 △|▽


       Fantasmagoria
       6 lipca 2014, 14:08

       Ja nie chcę nic wymyślać. Nie narzekam na demokrację... no, niespecjalnie :D

       Nie można mówić, że było wszystko. Podejrzewam, że coś jeszcze zostanie wymyślone.

       0 △|▽