Czy przyjezdni płacą podatki?

3 sierpnia 2014, 20:05 · Varguss

Teraz troszkę z innej beczki. Słyszałem i słyszę od wielu, naprawdę wielu ludzi, że przyjezdni do naszego kraju nie płacą podatków.

Jak to z tym naprawdę jest? Szukałem w sieci, ale nie doszukałem się konkretniejszego tekstu na ten temat. Czy taki chińczyk, który przyjechał do Polski płaci podatki inne niż VAT i akcyza, które są pośrednie? Wydaje mi się, że nie, bo zatrudnienie na umowę u jakiegoś pracodawcy wiązałoby się z ujawnieniem nielegalnego pobytu... Jeśli się mylę, sprostujcie, proszę. A co z takimi Gambijczykami, którzy są tutaj na karcie stałego pobytu? Czy wtedy płacą podatki?

1 △|▽

 • El Sunn (+1)

Komentarze (12):


Józef K
8 sierpnia 2014, 14:32

Zaskakuje mnie poklask dla Zawiszy. Co jak co, ale to było najbardziej prostackie zachowanie jakie widziałem. Ruchowi Narodowemu chyba przegrzały się zwoje.

2 △|▽

 • Barsolnid (+1)
 • El Sunn (+1)

Sjegvar
8 sierpnia 2014, 19:18

Wiesz, ja bym nie porównywał agresji słownej, która bądź co bądź jest częsta w dyskusjach, jeśli są na delikatne tematy, do tego co zrobiło "to" wobec Zawiszy, to jest po prostu agresja fizyczna. Straciłem resztki tolerancji dla trans dzięki temu.

Ale jest ciekawszy temat: inwazja USA w Iraku. Co o tym sądzicie? USA najpierw narobiło bajzlu obalając Hussajna, a teraz znowu interweniują? Chociaż teraz kiedy im grozi bankructwo, to może i na rekę Ameryce.

0 △|▽


  Józef K
  8 sierpnia 2014, 19:28

  Zawisza nazwał go/ją "tym czymś" + kilka razy agresywniej "prostytutką" BEZ PODANIA JAKICHKOLWIEK DOWODÓW. Jestem zasadniczo człowiekiem o poglądach bliższych prawicy, ale bezpodstawne atakowanie i pozbawianie godności i CZŁOWIECZEŃSTWA człowieka, "nawet" transseksualisty, to okropny rasizm* i prowokacja. Nastąpiło to przed atakiem. Tu agresja słowna i prowokacja jednocześnie. Zawisza patrzył na niego/nią jak na jakiegoś śmiecia do zutyilzowania. Po co przyjmował zaproszenie? Agresja słowna na tym poziomie jeszcze się nie zdarzała, nawet po operacji Grodzkiej prawicowcy stosunkowo trzymali poziom. Tu: wyszły z wora najbardziej obelżywe słowa na jakie Zawisza wpadł.

  *Rasizm nie zawsze dotyczy rasy. To syn. nietolerancji. Nie chce mi się wdawać w semantykę, więc tak tylko uprzedzę, żeby ktoś sobie sprawdził.

  0 △|▽


   Jatutylkospamie
   8 sierpnia 2014, 19:36

   Może i jestem _____________* ale ja ich nie toleruje. Nie jestem wierzący więc z tym argumentem cicho. Jest to wg mnie nienormalne. Teraz hejtujcie, kneblujcie, minusujcie.

   *wstaw tu byle jakie określenie

   0 △|▽


    Józef K
    8 sierpnia 2014, 19:49

    Też nie przepadam za transseksualistami. Ale czy ja o tym piszę? Czy wszystko musi się sprowadzać do tym czy na prawo czy na lewo i doprowadzać wszystkich do skrajnego archetypu? Po prostu zachowanie Zawiszy było prostackie i nie do zaakceptowania, a ludzie akceptują je tylko dlatego, że dotyczyło czegoś, czego nie akceptują. "Cel uświęca środki" - nie dla mnie.

    @Dół To, że tak uważa większość zauważyłem już sam, co możesz zobaczyć w moim pierwszym poście. Nie rozumiem czego dowodzisz, więc trudno mi z Tobą rozmawiać.

    A ja nie dowodzę tego, że nie jest porąbane. Ja w ogóle transseksualisty w swoim postulacie nie umieszczam. Mi chodzi tylko o wieśniactwo Zawiszy.

    _

    0 △|▽


     Jatutylkospamie
     8 sierpnia 2014, 19:52

     Jak ma to poparcie to znaczy że tak uważa większość. Ja nie zhejtuje go, sam bym uciekł od trans na drugi koniec ulicy.

     up:Że to porąbane.

     A jak ja coś uważam za nienormalne to to omijam i obrażam.

     0 △|▽


      Killeras
      8 sierpnia 2014, 20:38

      Obaj zachowali się strasznie prostacko. Ale nie możesz potępiać tylko Zawiszy, który użył wyłącznie przemocy słownej, w przeciwieństwie do "pana Rafała", który nie dość, że wcześniej pobił bogu ducha winnego najemcę to jeszcze zaatakował na wizji tego narodowca. Oglądałeś dalszą część? Tam "pan Rafał" mówi, że zawsze tak robi. Na atak zawsze odpowiada atakiem. A i Zawisza mówił coś o tym, że ten drugi sprzedaje się za 200 w internecie, więc jeśli to prawda to nie ma dla niego miejsca w polityce. Nie atakuję tu najstarszego zawodu świata, bo ktoś to jednak musi robić jeśli są chętni, ale trzeba wybrać, albo to albo polityka...

      Patrząc z boku to tę "debatę" wygrał jednak Zawisza. :D Pan Rafał skompromitował na wizji swój ruch i pokazał "jacy są naprawdę". Zawisza natomiast zareagował jak typowy narodowiec i zrobił dokładnie to czego od niego wymagał elektorat i nie zdziwiłbym się, gdyby im poparcie po czymś takim skoczyło. :)

      0 △|▽


       Józef K
       8 sierpnia 2014, 20:43

       W sumie tak, ale w ten sposób tylko ograniczy swój elektorat do kibiców, którzy się wahają pomiędzy Mikkem a RN. Swoją drogą RN jako partia polityczna to według mnie chybiony pomysł, zresztą wiadomo jaki mają elektorat. JKM - bo to bardziej JKM niż KNP - jednak zdobył zaufanie większej grupy osób. Ostatnio coraz mniej wsi wychodzi, chociaż JKM lubi poprowkować.

       Obydwie strony zachowały się źle, ale do tej pory Zawisza był jednym z polityków, których szanowałem za dyskusję, a teraz zasiał spory ferment. To z tym dawaniem za 200 - nie ma dowodów, a przynajmniej nie przedstawił ich nigdzie, więc niesamowicie nietrafiona polityka podchodząca pod zniesławienie. Tego "pana Rafała" też nie popieram, ale popatrzmy - skąd on jest a skąd Zawisza. Więcej ugrałby, gdyby spokojnie dał ośmieszyć się samemu temu transwestycie zamiast naskakiwać samemu jak kibol.

       Swoją drogą najlepszy polityk prawicy jaki do tej pory jest na scenie to chyba Dziambor. Ktoś mówi 5 minut i Dziambor nie przerywa. Dziambor zaczyna mówić i musi się przekrzykiwać, żeby spokojnie dokończyć swoją myśl. Gdybyśmy tylko mieli więcej ludzi z taką kulturą polityczną...

       0 △|▽


        Jatutylkospamie
        8 sierpnia 2014, 20:47

        http://demotywatory.pl/4375530/Rafalala

        W kometach poszukasz to i znajdziesz linka do profilu ;-;

        0 △|▽


         Killeras
         8 sierpnia 2014, 21:40

         Dziambor mówi bardzo spokojnie i nie ruszają go krzykacze, nie da się sprowokować, a to się ceni. Może ruch narodowy ma taki plan, by stworzyć bojówki kibicowskie?

         BTW. Widziałeś? https://www.youtube.com/watch?v=qH9zuIbqTg4 Tego z młodzieżówki pewnie często pytają o dowód w sklepie. xD

         0 △|▽


          Jatutylkospamie
          8 sierpnia 2014, 22:01

          No są dowody, linka masz w komentach pod demotem bo tu mnie zbanują ;-;

          0 △|▽


           Józef K
           9 sierpnia 2014, 08:32

           No nawet nie chyba tak robi, bo oni się na kiboli lansują. Ale tak nie przekroczą 5%, a 5% to i tak nie jest nic. Tylko dodatkową oczernią ruch narodowy, bo teraz jeszcze bardziej ma się wrażenie, że to "tylko kibice"

           0 △|▽