Dlaczego jestem zwolennikiem monarchii

7 lipca 2014, 19:10 · Sjegvar

Dlaczego jestem zwolennikiem monarchii?

Więcej...

W Polsce nadal rządzą ludzie z PRL

8 lipca 2014, 12:17 · Vertimir

O! Tu kolego poruszyłeś bardzo istotną kwestię i w pełni się z Tobą zgadzam "W strukturach państwa pozostali ci sami ludzie, co za PRLu", to jest racja. Natomiast co do wypowiedzi o korwinistach - jestem sam korwinistą, tylko nie rozumiem zbytnio pojęcia którego użyłeś "Widzę groźny kuc-korwinista" tam w odpowiedzi do kogoś, więc prosiłbym o wytłumaczenie :)

Więcej...

Konserwatywny liberalizm

8 lipca 2014, 17:40 · Józef K

Istnieje coś takiego jak KONSERWATYWNY LIBERALIZM. KNP prezentuje właśnie taką postawę. Lewica to wypaczony liberalizm - bo w ogóle liberalizm to była filozofia, a teraz polega to na tym, że "my dbamy o człowieka, a tamci chcą żebyście zdychali z głodu". Bo oczywiście prawica jest nieludzką kastą, która chce wycyckać wszystkich.

Więcej...

Leseferyzm

9 lipca 2014, 02:13 · Vertimir

Jak to nie ma patentu na "liberalizm gospodarczy"? Opiera się na kapitalizmie.

Z leseferyzmem to do mnie, tak?

Więcej...

Bunt, a agresywne działania

9 lipca 2014, 23:50 · Vertimir

Właśnie że nie, bo należy rozróżnić bunt od głupich, agresywnych działań, tak samo jak należy odróżniać uzależnienie od zwykłego zainteresowania czymś, (np. grą). Nie będę się teraz zbytnio psychologicznie rozpisywał, ale należy zauważać cienkie granice pomiędzy tymi podobnymi do siebie wyrazami. Buntem rodzaju głupiego może być coś, co ma zwyczajnie głupi powód, a głupim powodem może być chociażby krzywdzenie innych, bycie egoistą kosztem innych, (np. poniżanie kogoś z klasy albo buntowanie też i innych przeciwko komuś) itp, a bunt, który jest rzeczą prawidłową, to na przykład dopatrywanie się negatywnych rzeczy w tym, co nas otacza, ale zaś żebyś mi nie powiedział, że popieram dołowanie się i fanatyczne doszukiwanie się problemów we wszystkim, to chodzi mi o to, że należy szukać minusów w ten sposób, by nie musieć być w coś/kogoś wpatrzonym jak w świętość. Jeśli człowiek znajdzie negatywną odsłonę czegoś, co go otacza - jest on także trudniejszy do zmanipulowania. Co do Ukrainy: separatyści postępują o tyle głupio, że destabilizują państwo, które powinno być suwerenne i bezpieczne. Ludzie nie będą czuć się bezpiecznie przy takich działaniach a już nie wspomnę o tym, że jest większa liczba osób, które chcą żyć we własnym kraju - na Ukrainie i dążyć w stronę zachodu (np. wstąpić do UE), niż łączyć się z Rosją. To tylko fanaberia garstki terrorystów, którym zachciało się być bliżej ich wodza. Jeśli chcą, to niech wyemigrują. Polacy, jeśli im się nie podoba życie we własnym kraju - nie chcą przyłączenia do, np. Szwajcarii, która jest na wyższym poziomie od nas, tylko wyjeżdżają do niej zarabiać. :)

Więcej...

Wielkie ugrupowanie krzykaczy

10 lipca 2014, 00:59 · Elsi

W pierwszej części tyle się napisałeś, ale nadal nie podałeś żadnego sensownego argumentu :( Czyli wniosek jeden: Nie potrafisz uzasadnić swojej wcześniejszej wypowiedzi.

Więcej...

Ukraina, a Unia Europejska

10 lipca 2014, 01:18 · Vertimir

Pf! A czy ja mówię o Polsce? To ukraińcy chcą do Unii i ja ich w tym popieram mimo że jestem całkowitym przeciwnikiem UE! A wiesz czemu ich popieram? Bo chcę, żeby byli w UE, żeby trochę ich okradziono i żeby po latach UE im się znudziła dokładnie tak, jak nudzi się UE teraz w Polsce jak i po kolei w całej Europie i właśnie to będzie potęgą, dzięki której być może UE upadnie. Ale na wszystko potrzeba czasu + doświadczeń w praktyce!

Więcej...

Korwin - Mikke, a niepełnosprawni

10 lipca 2014, 22:23 · Jose de Tuasi

Nauczcie się słuchać albo chodźcie na zajęcia z logiki ;_;

Więcej...

Głosowanie to patriotyczny obowiązek

11 lipca 2014, 14:18 · Vertimir

Trzeba być niezłym hipokrytą, by się udzielać na forum w tematach politycznych, a tak naprawdę nie pójść na wybory. Jestem dość surowy wobec osób, które sobie na wybory nie chodzą, bo to znaczy, że nie powinny też mieć nic do gadania. Nie poszedłeś na wybory? Zatem nie miałeś wystarczającej wiedzy na temat aktualnej sceny politycznej, albo czekasz na to, aż ktoś zrobi partię która będzie pasowała panu wielmożnemu Elsiemu.

Więcej...

Agenturalna przeszłość Boniego

11 lipca 2014, 18:23 · Woodrow Wilson

Och. Sądzę, że nawet gdyby WCz. Janusz Korwin-Mikke dokonał defekacji w PE podniosłyby się głosy w jego obronie.

Więcej...